• 0
    ثبت سفارش
    تعداد
    عنوان

کتاب الفبای قهوه -  قهوه ملل


جهانگردی در طول تاریخ یکی از عناصر فرهنگ انسانی بوده است و در فرهنگ‌های مختلف ما پیوسته افرادی را می‌بینیم، از زائر قرون‌وسطایی گرفته تا هنرمند دوره‌گرد و ماجراجو، که پای از خانه بیرون می‌نهند و پس از جست‌وجوی جهان جدید مجدداً به آن بازمی‌گردند. باید پذیرفت که ما هم جهانگردیم، جهانگردانی بدون مرز، جهانگردانی با پاسپورتی بدون انقضا، جهانگردانی با ادعا و ادعایمان بودن در هر نقطه ای از جهان در آن واحد است. اگر اینچنین نیست، پس چرا هر روز در حال سفریم؟ چرا هر روز بلیت هایمان از پیش رزرو شده اند؟ روزی به مقصد اتیوپی و روزی دیگر به مقصد کلمبیا، یک روز در یمن چشم باز می کنیم و روزی دیگر طعم گس آسیای شرقی را روی زبان مزه مزه می کنیم. چرا که در عصر مدرن، قهوه به فرمی عام در فرهنگ انسانی تبدیل شده است و با نوشیدن یک فنجان از آن می توانیم هر بار گوشه ای دیگر از جهان را به مثابه دیگری ببینیم و باز بشناسیم. قهوه یک تجربه زیسته واقعی است.
قهوه واقعیت های فرهنگی جوامع بومی را برای ما روشن می سازد. سنت هایشان را به معرض نمایش می گذارد و مخاطبش را نه تنها به درک حسی سرزمینی دیگر که به کاوش در واقعیات آن سرزمین فرا می خواند. به نشستن در کافه ای کوچک و هم صحبت شدن با افراد محلی، به شنیدن صدای یک موسیقی که در هیاهوی کافه گم شده است و به چشیدن طعمی که شاید هیچ واژه ای برای توصیفش پیدا نکنید. درست مانند یک جادو، قهوه شما را به دنیایی وصل می کند که تفاوت های زبانی و نژادی دیگر مرز میان انسان‌ها نیست و همه به یک "ما" تبدیل می‌شویم که قهوه زبان مشترکمان است.
قهوه ماهیتی آموختنی دارد و ابعاد نمادینی به نمایش می گذارد که هنجارهای پیشین را از میان برمی دارد. قهوه شبکه ای پیچیده از معنا است که تحلیل آن نیاز به آزمایشگاه های مجهز و آزمایش های پیچیده ندارد، دیگر به دست دانشمندان و پژوهشگران اتفاق نمی افتد. کافی است کمی عشق به قهوه در سر بپرورانید تا در آشپرخانه شخصی تان تبدیل به یک قهوه شناس واقعی شوید و هر روز مجموعه ای از معانی را درون فنجان خود کشف کنید و طرحی نو دراندازید.

اطلاعات تماس

ایمیل: info@coffeealphabet.com

 آدرس: خراسان رضوی - مشهد - صندوق پستی 91865/448

  شماره تماس : 05138016335

هرگونه مشکل در روند ثبت سفارش را با شماره

09153388013 در هر ساعت از شبانه روز در  میان بگذارید.

شبکه های اجتماعی

:اینستاگرام
تلگرام: